производ

Категории

 • Nantong Liangchuang Safety Protection Co., Ltd.
 • Nantong Liangchuang Safety Protection Co., Ltd.
 • Nantong Liangchuang Safety Protection Co., Ltd.
 • Nantong Liangchuang Safety Protection Co., Ltd.

за

компанија

Nantong Liangchuang Safety Protection Co., Ltd. е основана во 2018 година и е специјализирана за извозен бизнис на заштитни ракавици и други производи за безбедност. bНие сме лоцирани во градот Ругао, градот Нантонг, провинцијата Џиангсу, Кина, кој е оддалечен два часа од Шангајско пристаниште.Ние сме компанија која интегрира производство и трговија, нашата фабрика е основана во 2005 година, компанијата има силен и комплетен систем за проверка на квалитетот и опрема за тестирање.

Прочитај повеќе
Види се
CE сертификати

зошто

изберете нас
 • Суровини

  Различни суровини како кожа, латекс и сулфур строго се проверуваат откако ќе влезат во фабриката, а со добавувачите се потпишуваат договори за квалитет.
 • CE сертификати

  Првичната обработка на суровините е под строга контрола на процесот, секоја серија се тестира со ласерски анализатор на големина на честички, а многу од нашите производи имаат CE сертификати, така што нема потреба да се грижите за квалитетот на нашите производи.
 • Географска локација

  Предности врз основа на географската локација и силата на фабриката, за да можеме да обезбедиме најконкурентна цена и најдобра услуга за нашите клиенти.
најново

Вести

 • Користете ракавици против удари за ефикасно да го намалите ударот со раката на работа.
  2023-12-28
  Користете ракавици против удари за ефикасно да ја намалите рачната...
 • Постојано менување на производите, само за подобро да се задоволи побарувачката на пазарот!
  2023-12-21
  Постојано менување на производите, само за подобро да се задоволат...
 • Важноста на изборот на вистинските ракавици за заварување
  2023-12-15
  Важноста на изборот на вистинските ракавици за заварување
 • Изберете добра ракавица за алат за претстојната пролетна градина.
  2023-12-07
  Изберете добра ракавица за алат за претстојната пролетна градина.
 • Ракавици за заварување од крава, овча кожа, алуминиумска фолија по ваш избор.
  2023-11-29
  Ракавици за заварување од крава, овча кожа, алуминиумска фолија ...